اخبار

هفته پایانی ثبت نام کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای برای دریافت تسهیلات کرونا

هفته پایانی ثبت نام کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای برای دریافت تسهیلات کرونا
لادن حیدری معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ثبت ۱۹۲۷۱ فقره پرونده در سامانه کارا برای دریافت تسیهلات کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع، لادن حیدری معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ثبت نام کسب و کارهای فرهنگی هنری و رسانه ای برای دریافت تسهیلات کرونا گفت: در آخرین هفته باقیمانده تا پایان مهلت ثبت نام دریافت تسهیلات کرونا کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای تا امروز 26 مرداد ۱۹۲۷۱ فقره پرونده را در سامانه کارا برای دریافت بالغ بر ۵۹۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی ثبت کرده‌اند. از این میزان تقاضای ثبت شده تا کنون کمتر از ۹۲ میلیارد تومان به کسب و کارهای آسیب‌دیده متقاضی حمایت پرداخت شده است و امیدوارم با توجه به پیگیری‌های وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان نظام بانکی و نیز شعب بانک‌های عامل در سراسر کشور وفق دستورالعمل‌های اقتصادی ستاد ملی مدیریت بحران کرونا در پرداخت این تسهیلات همراهی و همکاری افزون‌تری مبذول دارند چرا که این تسهیلات گره‌گشای اشتغال بیش از ۴۲ هزار نفر در بنگاه‌های خصوصی بخش فرهنگ و هنر خواهد بود. بی‌تردید این حمایت‌ها، تدبیر مؤثری است که دولت برای پیشگیری از تعطیلی و بروز بحران ورشکستگی کسب و کارها در میانه بحران کرونا اتخاذ کرده است.

حیدری مسئول بهبود محیط کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای افزود تا کنون اطلاعات مربوط به ۱۹۲۳۱۱ بنگاه و یا  کسب و کار بخش، گردآوری شده از منابع و مراجع مختلف نظیر صندوق اعتباری هنر، تشکل‌های صنفی و یا سامانه تحفه مستقر در دفتر اقتصاد فرهنگ و‌ هنر این معاونت، برای درج در سامانه کارا ارسال شده است. 

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت، دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر در ارتباط مستمر با صنوف و صاحبان کسب و کارها و همچنین وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با رصد فرایند ثبت درخواست تسهیلات فعالان این بخش تلاش بی‌وقفه‌ای را در رفع  مشکلات حین ثبت‌نام و یا هنگام دریافت تسهیلات داشته است .

لادن حیدری همچنین افزود درخواست فعالان بخش فرهنگ، هنر و رسانه در سامانه کارا در قالب کارگاه‌های خویش‌فرمایی، رسمی و غیررسمی به ثبت شده است که از این میان بیشترین ثبت پرونده مربوط به کارگاه‌های خویش‌فرماست اما بیشترین اشتغال اظهار شده متعلق به کارگاه‌های رسمی با ۲۶۷۳۵ نفر است و همچنین بیشترین میزان تسهیلات درخواستی را تاکنون بنگاه‌های فرهنگی شامل چاپخانه، انتشارات و کتابفروشی‌ها داشته‌اند.

معاون توسعه مدیریت و ‌منابع تاکید داشت که پیگیری برای اقدامات حمایتی در قالب بسته‌های پیشنهادی این وزارتخانه برای غلبه بر بحران‌های کرونا در اقتصاد فرهنگ و هنر در حال انجام است که به فضل و یاری خداوند و عنایت ویژه متولیان امر بزودی خبرهای خوبی در این باره اعلام خواهد شد.

دکتر حیدری در پایان از صاحبان کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای خواستند که تا پایان وقت اداری ۳۰ مرداد ماه نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه کارا اقدام کنند.

۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید